Anestezjologia

Procedury chirurgiczne a także niekiedy badanie internistyczne, badanie obrazowe muszą być wykonywane w znieczuleniu ogólnym. Kładziemy szczególny nacisk na odpowiednie przygotowanie pacjenta  do znieczulenia ogólnego ( badanie kliniczne, badanie krwi, badanie kardiologiczne ). Zwiększa to bezpieczństwo oraz pomaga w dopasowaniu schematu znieczulenia dla danego pacjenta. Czuwamy nad zapewnieniem odpowiedniej analgezji ( zniesienia uczucia bólu ) zarówno w trakcie znieczulenia jaki i w trakcie rekonwalescencji. Prowadzimy także pacjentów z bólem przewlekłym, nowotworowym.

W przypadku skomplikowanych procedur chirurgicznych oraz na prośbę właściciela prowadzimy konsultacje anestezjologiczne.

W naszej lecznicy wykonujemy :

– znieczulenie wziewne

– TIVA : znieczulenie infuzyjne

– znieczulenia regionalne, jako uzupełnienie analgezji

Posiadamy bardzo wysokiej klasy sprzęt do monitoringu pacjenta. W trakcie zabiegów kontrolujemy :

– HR – ratę serca

– EKG

– Sp02 – pulsoksymetrię

EtCO2 – kapnografię

– NIBP / IBP ( nieinwazyjna lub inwazyjna metoda pomiaru ciśnienia )

– temperaturę

Przy każdym zabiegu chirurgicznym nad bezpieczeństwem pacjenta czuwa anestezjolog. Dobro pacjenta jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego w naszej lecznicy jest to u nas złotym standardem.

W wyjątkowych przypadkach pacjenci w stanie krytycznym, po bardzo skomplikowanych zabiegach chirurgiczncyh mają możliwość pozostania na noc w lecznicy. Proponujemy opiekę w systemie 1:1 lub 1:2 gdzie lekarz lub lekarz z pielęgniarką czuwają tylko i wyłącznie nad Państwa zwierzęciem.

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide