We speak English! Click for more information

KARDIOLOG, DIAGNOSTA OBRAZOWY

dr n. wet. Marta Hoffmann-Jagielska

Absolwentka SGGW z 1997 roku. Początkowo jako adiunkt i lekarz internista, związana z Katedrą Chorób Wewnętrznych Wydziału Weterynaryjnego SGGW. Obroniła pracę doktorską, która opisywała wpływ wybranych preparatów immunostymulujących na układ odpornościowy kotów.

Od 2002 roku współwłaściciel Przychodni Białobrzeska.

Ukończyła specjalizację z diagnostyki obrazowej. Brała udział w licznych szkoleniach dotyczących ultrasonografii, tomografii, echokardiografii, w tym w kursach ESAVS (tomografia, kardiologia).

ZAINTERESOWANIA MEDYCZNE

ultrasonografia

POSIADANE ZWIERZAKI

Mały, który nie jest mały, Rozia, Łapek, Karolina

PO GODZINACH:

Prowadzi stronę „Nie dla Autostrady przez Bolimowski Park Krajobrazowy”, należy do stowarzyszenia „Czarny Bocian”. Wielbicielka podcastów (ekologia, demokracja, filozofia), słuchaczka Godziny Filozofów, fanka seriali (w szczególności Severence) 

INTERNISTA

lek. wet. Marzenna Duża-Dembele

Absolwentka SGGW. Posiada tytuł specjalisty chorób psów i kotów.

Od 2002 roku współwłaściciel Przychodni Białobrzeska.

W ciągu ponad 20 lat swojej pracy w zawodzie stara się towarzyszyć ludziom w tej szczególnej przyjaźni, jaka może być tylko między człowiekiem a zwierzęciem. Cieszy się razem z nimi, jeśli jest dobrze i stara się pomóc w ciężkich chwilach. Tak rozumie powołanie zawodu lekarza weterynarii.

DERMATOLOG

dr n. wet. Kourou Dembele

Pochodzi z Mali. Ukończył SGGW i obecnie pracuje tam jako nauczyciel akademicki. W naszej przychodni zajmuje się przede wszystkim dermatologią (wykonuje badania cytologiczne, zeskrobiny, biopsje skóry, testy alergiczne, zleca badania mikrobiologiczne, mykologiczne).

Współwłaściciel Przychodni Białobrzeska.

ONKOLOG

dr n. wet. Dariusz Jagielski

Członek Europejskiego Stowarzyszenia Onkologii Weterynaryjnej. Uczestniczy w licznych sympozjach weterynaryjnych, zarówno krajowych, jak i europejskich (również w charakterze wykładowcy). Jest autorem licznych publikacji z dziedziny onkologii weterynaryjnej. 
Przez wiele lat był nauczycielem akademickim, a obecnie jest wykładowcą podyplomowych studiów specjalizacyjnych dla lekarzy weterynarii na Wydziałach Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie, Lublinie oraz Olsztynie.

Jego główne zainteresowania medyczne to diagnostyka onkologiczna, chemioterapia i chirurgia onkologiczna oraz radioterapia.

W wolnych chwilach, nielicznych z powodu zaangażowania w wykonywaną pracę, namiętnie czyta książki historyczne i wyjeżdża na wycieczki, te małe i te duże, tym lepsze, im mniejszymi drogami. Swoje życie prywatne dzieli z żoną Martą, córkami – Julą i Manią oraz zwierzakami.

Współwłaściciel Przychodni Białobrzeska.

POSIADANE ZWIERZAKI

koty – Łapek i Karolina oraz psy – Rozia i Mały

KARDIOLOG

dr n. wet. Anna Dziekan

Absolwentka SGGW. W Przychodni Weterynaryjnej “Białobrzeska” zajmuje się przede wszystkim interną i kardiologią. Wykonuje też badania echokardiograficzne.

ONKOLOG

lek. wet. Urszula Jankowska

Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Specjalizuje się w onkologii psów i kotów. Ukończyła kurs II stopnia w zakresie onkologii małych zwierząt w European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) oraz pracuje nad pracą doktorską poświęconą chłoniakom T-komórkowym u psów, która obejmuje również badania cytopatologiczne.

Stale pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach krajowych i zagranicznych, także poświęconych onkologii człowieka. Jest członkiem Sekcji Onkologii Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ) oraz członkiem European Society of Veterinary Oncology (ESVONC).

ZAINTERESOWANIA MEDYCZNE

onkologia psów i kotów
cytopatologia

POSIADANE ZWIERZAKI

Kociszcza: Pan Złośliwiec i Zdzirka

PO GODZINACH:

Literatura faktu, kryminały, thrillery
Podróże (głównie europejskie miasta),
spotkania z Rodziną i Przyjaciółmi 

INTERNISTA

lek. wet. Magdalena Wesołowska

Studia na warszawskim wydziale medycyny weterynaryjnej SGGW ukończyła w 2012 roku, następnie rozpoczęła studia specjalizacyjne z zakresu chorób wewnętrznych psów i kotów na Uniwersytecie we Wrocławiu, gdzie  w 2016 roku uzyskała tytuł specjalisty.

Od 2019 roku pracuje w naszej Przychodni jako internista – po wielu latach zdobywania doświadczenia w klinice całodobowej, najpierw jako technik, a następnie jako lekarz. Przez te lata pracy udało jej się wiele nauczyć w różnych dziedzinach swojego zawodu i poznać tajniki pracy ze zwierzętami oraz wybrać to, czym chciałaby się dalej zajmować; zaczynając od medycyny ratunkowej, anestezjologii aż po przestronną internę, w której odnalazła się najlepiej i związała z nią swoją zawodową ścieżkę. Aktualnie największą satysfakcję zawodową czerpie z pomocy naszym psim i kocim przyjaciołom w codziennych problemach ze zdrowiem. To interna pozwalali jej się realizować na wielu płaszczyznach medycyny weterynaryjnej i mieć kontakt zarówno z młodymi pacjentami jak i geriatrycznymi. Nie straszne jej wyzwania i szukanie diagnozy oraz walka dopóki widać szanse na wyleczenie, ale najbliższa jej zainteresowaniom jest gastroenterologia, endokrynologia i nefrologia.

ZAINTERESOWANIA MEDYCZNE

gastroenterologia, endokrynologia i nefrologia

PO GODZINACH…

narciarstwo, sporty wodne i długie spacery, a ukojenie daje jej zatopienie się w fotelu z pyszną kawą i książką.

POSIADANE ZWIERZAKI

Szalona buldożka francuska Lucyna

INTERNISTA

lek. wet. Dagmara Astachow

Ukończyła SGGW w Warszawie, a następnie studia podyplomowe z zakresu chorób wewnętrznych psów i kotów na AR we Wrocławiu oraz zwierząt egzotycznych na wydziale weterynarii w Brnie.
Jej zainteresowania weterynaryjne to przede wszystkim interna małych ssaków, behawioryzm zwierząt oraz rozród psów i kotów. Prywatnie jestem miłośnikiem jamników , starej porcelany i wsi. 

POSIADANE ZWIERZAKI

stado jamników, 2 rosyjskie bolonki, koty – Czarek i Prysia oraz królik Kłębek

INTERNISTA

lek. wet. Dominika Demiter

Jest absolwentką SGGW. Od 4. roku studiów zdobywała doświadczenie kliniczne w naszej Przychodni początkowo jako asystent lekarza weterynarii. 

Jej główne zainteresowania to choroby wewnętrzne, onkologia weterynaryjna i chemioterapia onkologiczna, a także cytometria przepływowa i immunofenotypowanie chłoniaków i białaczek. W 2019 roku odbyła szkolenie w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie  w zakresie cytometrii przepływowej.

POSIADANE ZWIERZAKI

dwa koty – Felicjan i Mały

INTERNISTA

lek. wet. Dorota Tymochowicz

Absolwentka SGGW. Z naszą Przychodnią związana od 2012 roku.

Do jej głównych zainteresowań należy interna i okulistyka.

Uwielbia podróżować, jest wielką miłośniczką psów, jednak w domu posiada adoptowanego kota o wdzięcznym imieniu Poldek.

POSIADANE ZWIERZAKI

kot Poldek

INTERNISTA

lek. wet. Krzysztof Szymaniak

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Przed ukończeniem studiów odbył praktykę kliniczną w klinice uniwersyteckiej na Uniwersytecie im. Fryderyka II w Neapolu.

W wolnym czasie poszerza swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach i konferencjach m.in. WSAVA World Congress.

ZAINTERESOWANIA MEDYCZNE:

Diagnostyka obrazowa.

PO GODZINACH:

Fotografia, wspinaczka

POSIADANE ZWIERZAKI

Springer spaniel o imieniu Sweden, dawniej również Cocker spaniel.

INTERNISTA

lek. wet. Karolina Barańska

Absolwentka SGGW. Przygodę z weterynarią rozpoczęła od pomocy bezdomnym zwierzętom w schroniskach w ramach wolontariatu.

LUBI:

Siatkówkę, ludzi i podróże. Uwielbia Mazury.

POSIADANE ZWIERZAKI

Pies Felek

CHIRURG

dr n. wet. Agnieszka Karewicz

Ukończyła SGGW oraz jest absolwentką Studiów Doktoranckich z 2006 roku.

Zajmuje się chirurgią, w szczególności chirurgią onkologiczną.

PO GODZINACH

Miłośniczka ptaków wolnożyjących

 

CHIRURG

lek. wet. Małgorzata Wilkowska

Z naszą Przychodnią związana od 2007 roku. Zajmuje się chirurgią oraz konsultacjami chirurgicznymi.
Zainteresowała się chirurgią już podczas studiów, a ta pasja została rozbudzona dzięki współpracy z dr Degórską oraz dr Sterną.
W 2008 roku odbyła staż chirurgiczny w Mediolanie (pod okiem dr Bussadori) oraz w 2009 roku w Wiedniu (pod opieką profesora Duprè), ukończyła również I stopień kursu chirurgii specjalistycznej tkanek miękkich (ESVAS – European School for Advanced Veterinary Studies).

PO GODZINACH

Wolne chwile poświęca lekturze. Jest wielką miłośniczką kotów.

ANESTEZJOLOG

lek. wet. Katarzyna Bryłka

Ukończyła SGGW. Brała udział w licznych szkoleniach weterynaryjnych. Przez 16 lat pracowała jako internista psów, kotów oraz koni (2 lata). Anestezjologiem jest od ok. 7 lat.

Urodziła się jako weterynarz. Jak tylko nauczyła się mówić, twierdziła, że jak dorośnie, będzie leczyć zwierzęta. W liceum i w trakcie studium pracowała jako instruktor jeździectwa. Była zawodniczką w konkurencji skoków i ujeżdżenia.

Zainteresowania medyczne Pani Doktor to anestezjologa i medycyna ratunkowa. Prywatnie kocha latać, jest pilotem paralotni. Twierdzi, że najpiękniej lata się z ptakami. Uwielbia również ogrodnictwo i podglądanie ptaków. 

ZAINTERESOWANIA MEDYCZNE

Anestezjologia, medycyna ratunkowa

POSIADANE ZWIERZAKI

Fara – międzynarodowa czempionka rasy spaniel angielski

PO GODZINACH

Kocha latać, jest pilotem paralotni. Twierdzi, że najpiękniej lata się z ptakami. Uwielbia również ogrodnictwo i podglądanie ptaków. 

DIAGNOSTA OBRAZOWY

lek. wet. Mariusz Siedlicki

Już w trakcie studiów na wydziale weterynaryjnym SGGW ukierunkował swoją drogę zawodową na diagnostykę obrazową zwierząt. Przez kilka lat pozostał związany z uczelnią, prowadząc zajęcia z radiodiagnostyki oraz współtworząc koła zainteresowań dla studentów z tej tematyki. Przez osiem lat był pracownikiem Oddziału Diagnostyki Obrazowej Kliniki Małych Zwierząt przy SGGW, w trakcie której to praktyki rozwijał swoje kompetencje nie tylko w badaniu psów i kotów, ale także zwierząt domowionych i egzotycznych.

Odbył staż w renomowanej klinice weterynaryjnej w Paryżu, Eiffelvet, korzystając z wieloletniego doświadczenia swoich francuskich współpracowników.

Jest współautorem publikacji z dziedziny diagnostyki weterynaryjnej, prowadzi szkolenia dla lekarzy weterynarii z zakresu radiologii i ultrasonografii, brał udział w konferencjach branżowych m.in. z wykładem na temat zastosowania badania USG w diagnostyce chorób nowotworowych u psów i kotów.

W codziennej praktyce lekarskiej zajmuje się wykonywaniem badań USG i RTG, ale także oceną badań w technice tomografii komputerowej. Współpracuje z wieloma placówkami ochrony zdrowia i leczenia zwierząt w Warszawie w dziedzinie diagnostyki obrazowej.

PO GODZINACH:

pasjonat podróży, szczególnie kocha morze i słońce południowej Francji.

POSIADANE ZWIERZAKI:

spanielka Lilou, która przez wielu jest uznawana za idealny przykład złoto-lokiego aniołka wśród piesków.

MARZENIE

Jego marzeniem jest zamieszkać w cichym miejscu z widokiem na wodę oraz żeby diagnostyka obrazowa weterynaryjna rozwinęła się w kierunku inteligentnego rozpoznawania chorób, zanim się jeszcze rozwiną u naszych podopiecznych.

DIAGNOSTA OBRAZOWY

dr n. wet. Izabella Jońska

Jest absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Radiologią interesowała się jeszcze na studiach, a po ich ukończeniu, rozpoczęła naukę i pracę w ówczesnym Zakładzie Chirurgii SGGW.
Ukończyła dzienne studia doktoranckie na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW, gdzie uzyskała tytuł doktora nauk weterynaryjnych z ultrasonografii stawów biodrowych u szczeniąt.
Wieloletni pracownik Katedry Chorób Małych Zwierząt i Kliniki SGGW w Warszawie na stanowisku radiologa.
Od lat spełnia się także w pracy naukowo – dydaktycznej kształcąc studentów weterynarii SGGW z przedmiotu radiodiagnostyka małych zwierząt.
Wykładowca i uczestniczka wielu konferencji i szkoleń z dziedziny radiologii i ultrasonografii.
W ostatnim czasie współpracuje z organizacją IVSA Warsaw, gdzie organizuje szkolenia dla studentów weterynarii.

MANAGER

Małgorzata Hoffmann

Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW i studiów podyplomowych na Wydziale Kolegium Zarządzania i Finansów SGH, auditor wewnętrzny Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnie z normami ISO. Brała udział w wielu kursach i szkoleniach (między innymi z zakresu Systemów Zarządzania Jakością, dezynfekcji i deratyzacji, znakowania żywności). Ukończyła Studia Podyplomowe Akademii Leona Koźmińskiego – zarządzanie praktyką weterynaryjną.

PO GODZINACH:

W wolnych chwilach wczytuje się w literaturę kryminalną i ogląda filmy akcji.

TECHNIK WETERYNARII

Anna Piotrowska

W 2017 roku postanowiła zmienić swoje życie i zostać Technikiem Weterynarii. Zwierzęta zawsze były jej bliskie, bezdomne koty, czy ranne ptaki zawsze mogły liczyć na jej pomoc. Kilka lat temu pasja stała się jej sposobem na życie, rozpoczęła pracę w jednym z podwarszawskich schronisk. Chcąc dalej się uczyć i rozwijać postanowiła pracować również w drugim miejscu, w przychodni Białobrzeska. Lubi pomagać nie tylko zwierzętom, ale również wspierać ich opiekunów, bo wtedy nasi przyjaciele szybciej wracają do zdrowia.
PO GODZINACH:

Prywatny czas stara się spędzać aktywnie. 

POSIADANE ZWIERZAKI

Opiekuje się dwoma psami oraz kotem.

TECHNIK WETERYNARII

Monika Zygmunt

Ukończyła ZSTW w Trzcianie. Jest dyplomowanym technikiem weterynarii. Od dziecka zwierzęta były obecne w jej życiu. Od dawna wiedziała, że chce pomagać zwierzętom. 

POSIADANE ZWIERZAKI

Foksterier, owczarek niemiecki, kundelek i kot

TECHNIK WETERYNARII

Jagoda Szczypska

Jest absolwentką kierunku zootechnika na Wydziale Nauk o Zwierzętach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W trakcie studiów ukończyła także zaocznie dwuletnie technikum weterynaryjne. Uwielbia pracę ze zwierzętami i systematycznie stara się poszerzać wiedzę w tym zakresie.

PO GODZINACH
podróże (najlepiej egzotyczne), koncerty rockowe, leśne spacery, smakowanie kuchni włoskiej, kinematografia
POSIADANE ZWIERZAKI
– Klementyna – czarna kotka europejska
– Figa – starsza kotka rasy neva masquarade
– Jarvis – kot syjamski

TECHNIK WETERYNARII

Anna Woźniak

Ukończyła szkołę policealną „Akademia Zdrowia” dla techników weterynarii w 2013 roku. 

Brała udział w szkoleniach dla techników weterynarii oraz rokrocznie w Międzynarodowym Kongresie Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt. 
 
POSIADANE ZWIERZAKI

koty: Maciek i Sebastian

TECHNIK WETERYNARII

Małgorzata Zarembska

Od zawsze miłosniczka czworonogów. Szczególnie bliski jest jej los zwierząt po przejściach. Po latach pracy w innej branży, miłość do zwierząt postanowiła połączyć z pracą zawodową. 
PO GODZINACH:

Wolny czas lubi spędzać twórczo lub w ciszy na kanapie z psią trójką i robótką na drutach, albo przy maszynie do szycia.

POSIADANE ZWIERZAKI

Psia staruszka Słonka, Kluska i Nero

TECHNIK WETERYNARII

Katarzyna Paciorek

Absolwentka filologii polskiej. Od zawsze związana ze zwierzętami. Żeby skuteczniej im pomagać
uzyskała dyplom w kierunku technika weterynarii. W swojej pracy lubi kontakt zarówno ze zwierzętami, jak również z ich opiekunami. Miłośniczka psów rasy Chihuahua, Dogów Niemieckich oraz Wilczarzy Irlandzkich. 

PO GODZINACH:

Zajmuje się renowacją mebli z okresu PRL-u, słucha namiętnie podcastów kryminalnych, oraz studiuje hobbistycznie psychologię kryminalistyczno-śledczą.

Czas wolny najchętniej spędza ze swoją rodziną, do której zaliczają się również psy i koty.

POSIADANE ZWIERZAKI

dwie chihuahua Harriet i Ennio, dwa koty Radża oraz Gruby Kot, gekon lamparci Sharon i 6 włochatych pająków.

TECHNIK WETERYNARII

Dominika Wilczyńska

 

ASYSTENT LEKARZA WETERYNARII

Paulina Kuśmierczak

Studentka weterynarii SGGW od 2019 r. Uczestniczy w wielu webinarach o tematyce weterynaryjnej. Od I roku praktykuje w klinikach, zdobywając wiedzę praktyczną.

ZAINTERESOWANIA MEDYCZNE:

Szeroko pojęta interna, kardiologia, behawior zwierzęcy

POSIADANE ZWIERZĘTA:

Psia seniorka Leslie – mały biało – czarny mieszaniec

PO GODZINACH:

Od dziecka rekreacyjnie jeździ konno, pisze wiersze, interesuje ją sztuka makijażu oraz podróże. Zimą pokonuje kilometry na snowboardzie, latem na rolkach.

RECEPCJONISTKA

Ewelina Półćwiartek

Posiada niemalże 10-letnie doświadczenie w obsłudze klienta. Pracowała również jako asystent groomera. Jest w trakcie kursu z zakresu zoopsychologii.
LUBI

kolarstwo szosowe, wędrówki górskie

POSIADANE ZWIERZAKI

kot Jaskier i suczka Arya

RECEPCJONISTKA

Natalia Garbaciak

Studentka na kierunku zootechnika na uczelni Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ze zwierzętami związana od młodości. 

PO GODZINACH:

Prowadzi zajęcia jazdy konnej i hipoterapii dla dzieci i młodzieży na swoich koniach.

POSIADANE ZWIERZAKI

2 psy: owczarek staroniemiecki Rio i owczarek niemiecki Boni oraz dwa konie: Sparkle i Furi.

RECEPCJONISTKA

Marlena Stodolak

Absolwentka zootechniki oraz hodowli zwierząt towarzyszących i dzikich na uczelni Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Na co dzień zajmuje się dietetyką psów i kotów, a jej szczególnie ulubionym tematem są alergie pokarmowe.

PO GODZINACH:

Prowadzi działalność edukacyjną w Internecie jako „Zoodietetyka” oraz  spaceruje po lasach.

POSIADANE ZWIERZAKI

Samoyed Monte oraz niewielkie stadko szczurków