Onkologia

Nowotwory pojawiają się u czworonogów w każdym wieku i każdego gatunku, które w ciągu swojego życia narażone są na działanie wielu czynników rakotwórczych. Choroba nowotworowa jest dla zwierząt bardzo niebezpieczna i nieprzewidywalna.
Działanie rakotwórcze może być wywołane przez szereg czynników, w tym: hormonalne, wirusowe, pasożytnicze, dietetyczne, genetyczne, związane z wiekiem.
Wszystkie współistniejące schorzenia, zaburzenie pracy układów i narządów sprzyjają rozwojowi nowotworów.

Bardzo istotny jest moment rozpoznania choroby, wcześniejsza diagnoza daje znacznie lepsze rokowania dla zwierząt.

W Przychodni Weterynaryjnej “Białobrzeska” każde zwierzę z podejrzeniem choroby nowotworowej jest dokładnie badane (badanie morfologiczne i biochemiczne krwi, badanie moczu, badanie cytologiczne i histopatologiczne, badania obrazowe – RTG i USG). Szereg wykonywanych badań pozwala na określenie rodzaju oraz stopnia rozwoju nowotworu.
Onkologią zajmuje się u nas dr n. wet. Dariusz Jagielski oraz lek. wet. Urszula Jankowska.

Przychodnia Weterynaryjna “Białobrzeska” oferuje kilka rodzajów leczenia choroby nowotworowej, w tym między innymi:

  • – chirurgię onkologiczną, czyli wszelkie zabiegi operacyjne mające na celu usunięcie lub zmniejszenie masy nowotworu;
  • – chemioterapię onkologiczną, czyli podawanie leków przeciwnowotworowych. Odpowiednie leki, jak i ich kombinacje dobierane są przez Doktora Jagielskiego biorąc pod uwagę rodzaj nowotworu, stan pacjenta, zaawansowanie choroby,
  • – leczenie ukierunkowane molekularnie, a więc podawanie leków blokujących receptory komórek nowotworowych, oba zarejestrowane w Unii Europejskiej preparaty, a więc MASIVET i PALLADIA dostępną są stale dla naszych pacjentów w Przychodni,
  • – immunoterapię nowotworów – mamy doświadczenie w stosowaniu dostępnych na rynku szczepionek przeciwnowotworowych, tj. ONCEPT MELANOMA VACCINE do leczenia czerniaka złośliwego, ONCEPT IL-2 do terapii mięsaków poszczepiennych kotów oraz SZCZEPIONKI Z KOMÓREK DENDRYTYCZNYCH PETBIOCELL. Wszystkie one dostępne sa dla naszych pacjentów.
  • – radioterapia dostępna jest dla naszych pacjentów poprzez referowaniu ich do leczenia za granicą dzięki osobistym kontaktom ze wszystkimi ośrodkami napromieniającymi małe zwierzęta w Europie.
rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide